He, he. En meget kreativ ung mann. Kjappe små umulige triks og kreative påfunn. Han filmer det resten av oss kun ser inni hodet. Hill, hill.
“King starta en nettside, http://www.FinalCutKing.com i 2008, for å tilby opplæring og tips om hvordan du bruker redigeringsprogramvaren Final Cut Pro. Han fikk kjapt tusenvis av tilhengere og begynte å selge kurs, for å betale seg gjennom college.
“Jeg hadde ingen anelse om omfanget,”. “Når folk spør meg om jeg har en jobb, blir de alltid overrasket over å høre at jeg jobber ut av min hybel på heltid.”
Når det gjelder fremtiden, King – som elsker action-eventyrfilmer og inkorporerer imponerende spesialeffekter i sitt eget arbeid drømmer om en dag å regissere spillefilmer,
Som mange unge filmskapere som vokste opp på Indiana Jones og Jurassic Park, tilstreber King å bli den neste Steven Spielberg. Kanskje ingen urimelig ambisjon.
Kings hjemmeside: