Mens vi venter på palmesuset tester jeg ut en drøm. Eller mareritt. Eller mareritt som skal bli til drøm ; One man camp. The Hennessy Hammock. The Tommetanker Insomnia Experience. Hengekøye fra helvete. Forhatt barn har flest navn. I cant get no sleep,- skal Faithless meddele oss alle på stranda på lørdag. Samtidig holder dusten Tomm på å lære seg å sove i hengekøye. Og ikke hvilken som helst hengekøye. Nei. Arild, min venn, har hørt meg syte om en slik en lenge. Og sytinga betalte seg. En dag kom Arild og Torhild og sa ,- Værsågod . Tusen takk sa jeg,- og jeg var den stolte eier av en Hennessy Hammock, expedition style. En turhengekøye som veier lite og gir god le for vær og vind.
Nå skal jeg sove i skogen tenkte jeg. For når jeg kjenner etter så er jeg jo glad i skogen. Men først en prøvenatt mellom to fornuftige og velkjente furutrær på hytta. Når jeg skriver dette er jeg akkurat ferdig med mitt fjerde forsøk i køya.
Min fjerde natt. Den fjerde nattevakten. De tre første nettene ble våkenetter. Mine tomme tanker hadde ikke tenkt på at Tomm sovner som regel på magen i senga. ? Har du noen gang forsøkt å ligge på magen i ei hengekøye.? De tre første nettene vred jeg så mye på meg at jeg våknet dehydrert. Men i natt sov jeg. Ikke godt men jeg sov. Gleder meg til i natt.